Великі польові території є запорукою розвитку агропромислового комплексу. Земель достатньо, щоб кожне підприємство могло створювати чимало робочих місць, виробляти зернові та інші культури, експортувати їх чи задовольняти запити місцевих покупців. Але потрібно обробляти та зберігати десь отримане зерно. З цими завданнями чудово справляються елеватори, що забезпечує попередній прийом, сушіння та обробку, після чого культури надійно зберігаються і при необхідності відвантажуються.
Чинники підбору елеватора
Попит на ці об’єкти постійно зростає через збільшення обсягів виробництва. Тим більше, в Україні вартість послуг елеваторів більш ніж доступна. Тут https://map.uub.com.ua/ можна вивчити інтерактивну карту і наперед знайти собі оптимальне місце для зберігання своєї продукції. Урожай може бути стандартним або олійним, і тут уже потрібно пам’ятати про різні види елеваторів під різні варіації зерна.
Також елеватор може бути заготівельним, портовим, лінійним та виробничим. Всі вони відрізнятимуться місткістю, продуктивністю та вантажною потужністю. При аналізі потрібно користуватися вказаною вище інтерактивною картою, щоб за лічені хвилини знайти гідний варіант початку співпраці.
Логістика – основа роботи елеваторів
Будь-який об’єкт залежить від якості та зручності логістики. Якщо до елеватора неможливо під’їхати, якщо немає залізничних колій, то ефективність такого об’єкта мінімальна. Також має бути достатньо місця для маневрів вантажного транспорту. Застосування автомобільних зерновозів показало, наскільки вони є важливими в умовах бойових дій, коли немає відправлення морем.
Транспортування сировини залізницею також стало ефективним інструментом для експорту в умовах бойових дій. Портові варіанти елеваторів почали діяти наприкінці літа. Завдяки зерновим домовленостям, Україна отримала можливість для експорту зернових культур, що стало одним із досягнень на економічному фронті.
Обслуговування елеваторів
Процес обслуговування полягає у мінімальній кількості дій. Персоналу потрібно лише задати необхідні параметри та системи моніторингу зроблять все в автоматичному режимі. Це спрощує роботу всього об’єкта та мінімізує витрати для підприємця. Не потрібно утримувати величезний штат спеціалістів.
Але персонал повинен проживати поряд з елеватором. Це дозволить у будь-який момент забезпечити відвантаження або змінити налаштування. Враховуються параметри температури та вологості, відбувається контроль аерації, що дозволяє зберегти якісні характеристики зернової культури, що зберігається.
Де вибирати елеватори?
На сайті Української універсальної біржі є спеціальний розділ, де представлено інтерактивну карту. З її допомогою кожен охочий може зробити вибірку та знайти оптимальний елеватор за запитами. Враховується розташування, обсяг, транспортні розв’язки та багато іншого. Завдяки такому порядку є можливість дізнатися точну адресу елеватора та номер телефону, щоб уточнити додаткову інформацію та розпочати співпрацю.