Будова і принцип роботи сонячної панелі

Така модульна структура дозволяє вибрати відповідні для конкретного випадку параметри енергопостачання, легко коригувати розміри батареї і здійснювати швидку заміну зламаних елементів. Сам фотоелемент має такий склад — два шари різними типами провідності і контактів для приєднання до зовнішнього ланцюга. Шар який знаходиться зовні можуть ще називати n (negative) шаром. Для нього є особливі властивості, серед яких електронний тип провідності, завдяки якому проходе рух вільних електронів, які з’являються в результаті руйнування зв’язків в атомі.

Протилежність зовнішнього шару є внутрішній p (positive) шар, для якого характерний дірковий тип провідності. Така риса зазвичай присутня взнаки наявності у атомах таких місць, де немає електронів, так звані дірки.Такі дірки переміщуються у вільному порядку завдяки тому, що електрони можуть послідовно перескакувати з атома в атом. На місці таких стрибків і створюється дірка, в той час коли на неї переходить електрон із ближчого атома. На стиковій чатині між p і n шарів завжди виходить так званий р-n перехід. Такий перехід означає, що частина електронів з n-шару йде до p-шару. Такий хід, так звана взаємна дифузія допомоагає утворити контактні різниці потенціалів і «замикаючого шару», а це в свою чергу не дає витікати електронам через стикову частину шарів.

Результат пошуку зображень за запитом "сонячні панелі"

Для загалу вже відомо, що фотолектричні сонячні панелі поділяються на декілька типів, базові з яких вважаються ті, що виготовлені з монокристалічного та полікристалічного кремнію. З апринципом своєї роботи ці два типи фотоелементів майже не відрізняються, відмінність лише у методиці їх вигтовлення та їх ефективності — монокрісталічні ККД — до 17,5%, полікристалічний- близько 15%. Крім вищезазначених типів модулів уснують ще декілька не таких популярних.

Коли заходе мова про користь та переваги сонячної батареї не зайвим буде відмітити те, що вона використовує світло Сонця, а не саме тепло. В такому випадку такий агрегат може працювати у будь-яку пору року, і взимку також, головне щоб не заважала велика хмарність.Наразі існує безліч унікальних альтернативних масштабних проектів на теренах в Арктиці й Антарктиці, які зможуть збирати велику кількість енергії , завдяки полярним особливостям, коли одна частина збирає енергію влітку, а інша — взимку. Якщо такі гігантські системи запрацюють це буде дуже важливий крок до енергетичної незалежності у всьому світі.

Такі заходи, поки що, в перспективі на майбутнє, але усіма перевагами сонячних модулів кожен з жителів нашої планети може скористуватись зараз. Встановлення міні- електростанції надасть масу переваг та практично повну незалежність від загальних електромереж. Крім цього буде дуже відчутний ефект економії для сімейного бюджету. Альтернативна енергетика захоплює все більше та більше шанувальників по всьому світові, які вже відчувають дієвість таких приладів, як сонячні батареї.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.